Atrakcje w pobliżu Eilatu

Timna Park

Rozległy teren w sercu pustyni Negev, oddalony o około 20 kilometrów od Eilatu. Obfituje w twory geologiczne o fantazyjnych kształtach i barwach, stworzone siłami natury. Znajdują się tam także złoża rud miedzi eksploatowane w czasach faraonów i króla Salomona, któremu poświęcono monumentalne kolumny skalne. Na terenie zaprojektowano wiele szlaków prowadzących w fascynujące miejsca, jest także oaza z wszechstronną ofertą dla zwiedzających. Możliwość zwiedzania samochodem, rowerem (wypożyczalnia) i pieszo.

Czerwony Kanion

Niesamowity pokaz twórczych i bajecznie efektownych sił przyrody. Meandrujący coraz głębiej między barwnymi skałami wodospad, wyrzeźbił fantastyczne harmonijne i opływowe kształty w wielokolorowym piaskowcu i wapieniu. Warstwy geologiczne pokazane w przekroju dzięki żmudnej pracy natury, odkrywają przed zachwyconymi obserwatorami historię powstania i formowania fundamentów pustyni. Miliony lat przed oczami, gra świateł, cieni i kolorów żółci, pomarańczu, czerwieni i brunatnych warstw osadowych, daje uważnemu badaczowi pojęcie o kształtowaniu się życia na przestrzeni milionów lat w tej części planety. Po dotarciu do dna kanionu istnieje możliwość wspięcia się na jego górne obrzeże, by z innej perspektywy powtórnie zachwycić się podziwu godnym cudem natury.

Morze Martwe

W największej depresji świata – 430 metrów poniżej referencyjnego poziomu morza, leży akwen o zasoleniu przekraczającym 25%, przez co wody są pozbawione życia biologicznego, za to mają zdolność unoszenia człowieka na swej powierzchni. Sól, błoto, wysoki stopień natlenienia powietrza i brak alergenów sprzyjają leczniczemu wypoczynkowi w tym rejonie. Kąpiel w Morzu Martwym jest jednym z etapów wycieczki do Jerozolimy.

Masada

Legendarna twierdza żydowska z I wieku naszej ery, dzielnym i tragicznie zakończonym oporem brobiących, na zawsze zapisała się w historii Izraela. Na wzgórzu stanowiącym naturalną twierdzę znajdują się ruiny umocnień i zabudowy mieszkalno-obronnej, które wraz z niedostępnością góry pozwalały żydom na długie odpieranie oblężenia Rzymian w tym ostatnim bastionie dzielnych żołnierzy. Lecz nie tylko samo niesamowite miejsce, ale i historia ostatnich obrońców Masady jest dzisiaj magnesem przyciągającym turystów w to niesamowite miejsce. Masada często jest odwiedzana przy okazji pobytu nad Morzem Martwym, nad którego powierzchnią dumnie góruje.

Related posts:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *